AAV Contractors SA: Başarının dayandığı çok sayıda ayak vardır - Özel üretimler için de hızlı çözümler

Genf bölgesindeki AAV Contractors metal imalat şirketi; geniş hizmet yelpazesi, müşteri odaklılığı ve modern işletme donanımı ile başarılı bir konumda. Geniş hizmet teklifi, kendi tasarım departmanında geliştirdiği hem özel üretimleri, hem de standart ürünleri içeriyor.

Düzensiz yüzeyli perde duvarlar veya değişken eğimli ve balkon korkulukları fark etmeksizin, AAV'nin referanslarına baktığımızda şirketin standart modeller dışında zorlu tasarımlar da gerçekleştirdiğini görüyoruz. Genf'teki AAV Contractors genel müdürü ve sahibi Edward Kernen: "Güçlü yanlarımız arasında; müşteri odaklılığı, kriterlere göre yenilikçi ve yaratıcı çözümleri hayata geçirmeye hazırlık, esneklik, süreçleri hızlı şekilde tamamlanması ve müşterilerimizin isteklerini karşılayan veya uygulamanın gerektirdiği kısıtlamaları dikkate alan projeler geliştirme yer alıyor."

Şirket, dört departmana ayrılmış durumda: "Perde duvar ve alüminyum pencere", "Metal imalatı", "Kapılar, geçitler, pencereler ve otomatik tahrikler" ve "Bakım ve arıza giderme". AAV, buna uygun olarak çok sayıda uygun çözüm sunuyor, örn:

  • Alüminyum profiller veya yapısal cam cephelerdeki dikey ve yatay kombinasyonlar, minimalist ve filigran alüminyum pencereler, alüminyumdan özel kapılar, yangın koruma kapıları, güvenlik kapıları veya acil çıkış kapıları.
  • Çelik veya paslanmaz çelikten konstrüksiyonlar, taşıyıcı düzenekler, merdivenler, parmaklıklar, ön tavanlar ve güneşlikler.
  • Garaj kapıları, endüstriyel kapılar, geçitler ve tahrik çözümleri.

Esnek profil işleme

AAV, "Acier (çelik), Alüminyum, Verre (cam)" sözcüklerinin kısaltmasıdır - şirket, bu malzemelerden müşterilerinin endüstri, yönetim, ticari ve konut binalarındaki mimari hayallerini hayata geçiriyor. Alüminyum işleme departmanının en önemli parçası, 7,30 m uzunluğunda makine yatağına sahip 5 eksenli SBZ 151 profil işleme merkezi. Açılı kafa kullanılarak, duran profilde 6 taraflı işleme mümkün. Birlikte hareket eden takım magazini, hızlı takım değişimine olanak sağlıyor. Birlikte hareket eden ayrı bir yuvaya, maksimum 500 mm'ye kadar çaplı testere bıçağı takılabiliyor. Makinede hızlı şekilde değiştirerek kesme ve işleme mümkün.

Edward Kernen: "Özel siparişler için tekli üretimleri işleyen ve diğer taraftan büyük pencere ve kapı serilerini hızlı şekilde üretebilen esnek bir makineye ihtiyacımız var. İşleme merkezinin testeresi ile aynı çalışma alanında hem işleme, hem de kesme işlemleri yapılabiliyor. Bu esneklik bizin için vazgeçilmez." AAV tasarım ofisinin tasarım yazılımı (LogiKal) tarafından oluşturulan veriler, şirket dahilindeki ağ üzerinden aktarılıyor ve fabrikadaki makineler için işleme programlarını oluşturan eluCad profil işleme yazılımına yükleniyor.

Hızlı ve doğru kesimler

AAV, elumatec'in DG 244 çift başlı testeresini ve daha küçük elumatec testerelerini kullanıyor. DG 244, ağa bağlı durumda ve tasarım ofisinden kumanda ediliyor. Bir barkod yazıcı ve eluCad yazılımı ile çubuklar tanımlanarak, verilerin tekrar kaydedilmesine gerek kalmadan profiller otomatik olarak eş zamanlı işlenebiliyor.

Montaj için yardımcı ekipmanlar

AAV'de, Ruchser Fensterbaumaschinen GmbH firmasının fabrikadaki işçilik süresini belirgin şekilde azaltılabildiği yardımcı montaj ekipmanları da kullanılıyor.

Bunlar arasında:

  • Çift başlı testere için uzun profillerin tek bir kişi tarafından dikey ve yatay konumlaması için mobil yerleştirme yardımı. Bu mobil ekipman, SBZ 151 profil işleme merkezi için yerleştirme yardımı olarak veya profillerin bir sepete yerleştirilmesi için de kullanılabiliyor.
  • Bir bölmeli cam çıtaların kesilmesinde kullanılan, bir elumatec TS 161 tablalı testere, otomatik konumlamalı bir dayama sistemi ve bir kablosuz elektronik ölçüm sistemine sahip bir çalışma yeri. Bu sayede, çalışanlar verimli şekilde ve ek işlemler olmadan gerekli cam çıtaları üretebiliyor.

Gelecek için iyi donanımlı

"Verimli makine parkımız, yüksek performanslı üretim hatlarımız ve deneyimli ve motive bir ekip, müşteri isteklerini hızlı şekilde hayata geçirmemize olanak sağlıyor. Bu felsefe ile bölgesel pazarda bir atılım yaptık ve gelecek için iyi donanımlıyız"; AAV genel müdürü Edward Kernen.

AAV contractors SA
Chemin du Tourbillon 6
CH -1228 Plan-les-Ouates
Tel : +41 22 884 55 55
Faks +41 22 884 55 50
info(at)aav.ch

www.aav.ch

Zorlu konstrüksiyonlar da AAV Contractors'un uzun referans listesinde yer alıyor.

Zorlu konstrüksiyonlar da AAV Contractors'un uzun referans listesinde yer alıyor.

Genel Müdür Edward Kernen, AAV Contractors ile özel müşteri taleplerini modern makine parkıyla yetkin şekilde hayata geçiriyor. elumatec'in SBZ 151 5 eksen profil işleme merkezi, alüminyum işleme alanında verimli iş akışları elde edilmesin

Genel Müdür Edward Kernen, AAV Contractors ile özel müşteri taleplerini modern makine parkıyla yetkin şekilde hayata geçiriyor. elumatec'in SBZ 151 5 eksen profil işleme merkezi, alüminyum işleme alanında verimli iş akışları elde edilmesini sağlıyor.


DİREKT İLETİŞİM

Nadine Schneider
Marketing

Telefon +49 7041 14 449
Faks +49 7041 14 260

presse(at)elumatec.com