elumatec dünya çapında fuarlarda kendini gösteriyor

Uluslararası bir kuruluş olarak tabii ki kendimizi ve ürünlerimizi yurtdışında tanıtmak ve yeni ilişkiler kurmak için sunulan fırsatları değerlendirmekten mutluluk duymaktayız. Geçtiğimiz yıl bu amaçla Dubai, Fransa ve Hindistan'da kurulan ticari fuarlara katılım sağladık - kısa fuar incelememizden görülebileceği gibi de büyük bir başarı ile.


Batimat 2017, Paris (Fransa)

Batimat 2017, Paris (Fransa)

Paris: Daha fazla Ziyaretçi

Dünyanın önde gelen inşaat fuarlarından biri olan Paris'teki Batimat, artık neredeyse kendi sahamızda oynadığımız bir maç haline gelmiştir. 2017 fuarındaki konum ve tasarımımız standımızı ziyaret eden misafirlerimizce çok beğenildi. Ziyaretçi sayımız bir yıl öncesine göre üçte bir oranında daha yüksekti. Fransız misafirlerimizin dışında Cezayir, Lübnan ve İsrail'den gelen misafirleri de ağırlama imkanı bulduk.

Fransa pazarı özellikle dış cephe uygulamaları açısından birçok heyecan verici proje olanağı sunmaktadır. En çok arananlar Çift Başlı Testereler ve Profil İşleme Merkezleri olmaktadır. Bu durumda hem SBZ 122/75, hem de eluCloud konseptimiz fuarın öne çıkanları arasına girmeyi başarmıştır. Bizim hem 2009 küresel ekonomik krizi esnasında, hem de ardından fuarlara ciddi oranda katılım sağlamış olmamız Fransa'da halen büyük takdirle karşılanmaktadır. Müşterilerimiz doğrudan elle tutulur projelerle bize gelmekte. Ve bununla da kalmıyor: Standımız aynı zamanda büyük oranda potansiyel yeni müşteri de çekmiştir.


Windows, Doors & Façades trade fair, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri)

Windows, Doors & Façades trade fair, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri)

Dubai: Güçlü Ortaklık:

Dubai'deki Windows, Doors & Facades fuarı bizim için farklı bir açıdan çok özeldir: Bölgede dış cephe uygulamalarını konu eden tek fuar olma özelliğine sahip olmasının yanı sıra; Biz bu fuarın kurucu ortaklardan biri biz olduk ve fuarın hayata geçirilmesinde de katkımız büyüktür. Bizim standımız da salonun tam merkezinde bulunan konumu ile bu ortaklığımızın önemine dair önemli bir işarettir.

Politik ve ekonomik koşullar sebebiyle 2017 yılında Katar'dan beklenen katılımcılar yoktu. Buna rağmen fuarın devam ettiği üç gün boyunca memnuniyet verici bir ziyaretçi sayısına ulaşılmıştır. Ziyaretçiler Nijerya, Lübnan, Hindistan, Sri Lanka, Umman, Kuveyt, Kıbrıs, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirliklerinden gelmiştir. SBZ 122/74 ve SBZ 122/75 modeli Profil İşleme Merkezlerimize Dubai'den ciddi oranda talep gelmiştir.


ZAK Doors & Windows Expo 2017, Mumbai (Hindistan)

ZAK Doors & Windows Expo 2017, Mumbai (Hindistan)

Bombay: Önemli bir Fuar

Hindistan'ın Bombay kentinde düzenlenen ZAK Doors & Windows Expo fuarında çok yüksek sayıda katılımcının yolu, bizim tasarımı ile de büyük beğeni toplayan standımıza düşmüştür. Yoğun geçen görüşmelerde elumatec ekibi, dikkatleri elumatec makinelerinin avantajlarına çekmeyi başarmıştır. Burada özellikle Çift Başlı Testere DG 104 ve DG 142, profil işleme merkezi SBZ 122/71, Tek Motorlu Kopya Frezeleri AS 170 ve AS 70 ürünlerimiz çok ilgi çekmeyi başarmıştır. Müşterilerimize göre bu ürünlerimizin Hindistan'da bu kadar tutulmalarının an sebebi, kıyaslanabilir makinelere göre daha yüksek kesim kapasiteleri sunmalarıdır. Bizim açımızdan "ZAK Doors & Windows Expo 2017" fuarının en heyecan verici tarafı, birçok B2B müşterisi tarafından ziyaret ediliyor olmasıdır. Bu fuar Hindistan'da büyük önem taşımakta ve bu açıdan geniş kitlelere hitap etmektedir.


MadeExpo 2017, Milano (İtalya)

MadeExpo 2017, Milano (İtalya)

Uluslararası yapı ve mimari ihtisas fuarı 1.060 katılımcı ve 106,000 ziyaretçiyle büyük bir organizasyondu. "Yeni ürünlerimizle, 5 eksen profil işleme merkezi SBZ 122/75 ve eluCloud yazılımı, ayrıca ortağımız Stürtz'ün kaynak tekniği ContourLine ile hedefi tam ortadan vurduk". diyor elumatec İtalya ve Malta sorumlusu Paolo Cortelli. Makine ve yazılım, 160qm büyüklüğündeki stantta önde giden ürünlerdi, çünkü kapsamlı otomasyon ve Endüstri 4.0 için talep gören trendi temsil ediyorlar. Bu alanlarda elumatec kendisini en güçlü çözüm sunan firma olarak gösterebildi.


BATIMAT Russia 2017, Moskova (Rusya)

BATIMAT Russia 2017, Moskova (Rusya)

En büyük Rus yapı fuarında ülkenin içinde olduğu ekonomik kriz çok belirgin bir şekilde hissedilebiliyordu: Az sayıda katılımcı vardı ve elumatec çok daha küçük bir alanda ürünlerini sergiledi. Buna rağmen davetkar bir şekilde düzenlenen stant önceki yıllara göre daha fazla ziyaretçi çekti. İlgi uyandıran ürünlerin başında özellikle SBZ 122/71 ve SBZ 122/73 profil işleme merkezlerinin yeni jenerasyonu geliyordu. elumatec, PVC alanında Stürtz marka ürünlerle puan topladı ve ContourLine kaynak tekniğiyle öne çıktı.


International Sign Association, Las Vegas (ABD)

International Sign Association, Las Vegas (ABD)

Bu yıl da 20.000'den fazla ziyaretçi levhalandırma, ışıklı reklam ve görsel iletişim alanındaki fuara geldi. Çift Başlı Testere DG 142 bakışları yine üzerinde topladı. "elumatec testereler levha üreticileri için uzak ara bir numara", diyor elumatec kuzey Amerika Genel Müdürü Steve Van Tongeren. Üretimde daha fazla otomasyona yönelik belirgin bir trendin olduğunu vurguladı. Bu nedenle ekibi, sunulan Profil İşleme Merkezi SBZ 122/71 çok doğru bir iş yaptı. "Şimdiye dek olmadığı kadar sipariş aldık. Ve ilgilenenlerin sayısı da önceki yıllara göre daha fazlaydı", diye özetliyor Steve Van Tongeren.


FIT Show 2017, Birmingham (Büyük Britanya)

FIT Show 2017, Birmingham (Büyük Britanya)

Pencere, kapı ve kış bahçeleri konusundaki tek ihtisas fuarı katılımcı ve ziyaretçi sayısı konusunda rekor kırdı. elumatec bu fuarı kendisini sadece alüminyum değil aynı zamanda PVC alanında yeniden bir numaralı firma olarak konumlandırmak için kullandı. SBZ 122, SBZ 628, eluCloud ve 4 kafalı kaynak makinesi VS 704 gibi yeniliklerin yanı sıra çok sayıda Stürtz ürünü de sergilendi. "Çok sayıda talep aldık, bunların arasında ülkenin en büyük pencere üreticilerinin ikisinden otomasyonlu PVC üretim hattı talebi de yer alıyordu", diyor Büyük Britanya Genel Müdürü Phil Heavey. Özellikle sevindirici olan: SBZ122/71 ve Çift Başlı Testere DG 104 için doğrudan fuarda bazı satış anlaşmaları yaptık.


Yukarıya

Diğer bilgiler

Fuarlar

Ürünler